1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Aktualności

Wzór Miłosierdzia - bł. s. Marta Wiecka

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

W tym roku ochody rocznicy beatyfikacji bł. s. Marty Wieckiej trwały cztery dni. Poniżej zamieszczamy realacje z poszczególnych dni. Inne artykuły związane z obchodami można przeczytać na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Błogosławionej Siostry Marty Wieckiej na www.martawiecka-nowywiec.pl 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W liturgiczne wspomnienie bł. s. Marty Wieckiej 30 maja obchodziliśmy ostatni dzień uroczystości związanych z obchodami rocznicy beatyfikacji. W tym dniu w Starej Kiszewie i w Skarszewach odbyły się Msze Św. W Starej Kiszewie Mszy Św. przewodniczył Ks. Zbigniew Gełdon – Wicedyrektor Diecezjalnego Radia Głos oraz Ks. Kamil Sobiech. Po Liturgii Słowa przystąpiono do udzielania sakramentu chorych. Na zakończenie Mszy Św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odczytano wszystkie prośby i podziękowania, które złożyli pielgrzymi w sobotę w Nowym Wiecu. Po procesji wokół kościoła udzielono indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. W Skarszewach zaś miała miejsce Msza Św. z uwielbieniem i błogosławieństwem relikwiami.

 

W niedzielę 29 maja w ramach obchodów rocznicy beatyfikacji bł. s. Marty Wieckiej, w kościele pw. Św. Marcina w Starej Kiszewie odbyła się Msza Św. z konferencją p. Andrzeja Duffka, o doświadczeniu śmierci klinicznej. Po liturgii w salkach parafialnych odbyła się projekcja filmu „Siła modlitwy”, po której można było zadawać pytania p. Andrzejowi.

 

Krocząca za głosem powołania

Setki pielgrzymów z różnych stron diecezji uczestniczyło w centralnych uroczystościach VIII rocznicy beatyfikacji bł. s. Marty Wieckiej w Nowym Wiecu.
Rozpoczęcie głównych obchodów miało miejsce przy figurach bł. s. Marty i św. Jana Nepomucena gdzie przybyły piesze pielgrzymki: ze Skarszew, Wysina i Starej Kiszewy oraz setki osób z innych stron diecezji. Po krótkiej modlitwie wszyscy przeszli do parku p. Sulewskich, gdzie Mszy Św. przewodniczył i homilię wygłosił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. Po zakończonej liturgii miało miejsce indywidualne błogosławieństwo relikwiami II stopnia bł. s. Marty Wieckiej, które otrzymała Parafia Św. Michała Archanioła w Skarszewach i Katolickie Stowarzyszenie Błogosławionej Siostry Marty Wieckiej, Ostatnim punktem był koncert Zespołu Ewangelizacyjnego Na Cały Głos z Pelplina, który działa przy Diecezjalnym Radiu Głos.
W tym roku nie zabrakło również poczęstunku dla wszystkich przybyłych. Nowością podczas tegorocznych obchodów był duży namiot, pod którym Siostry Szarytki rozprowadzały różnego rodzaju publikacje o bł. s. Marcie, pokazywały działalność trzech prowincji oraz przybliżały osobę bł. s. Marty

 

Zatroskana o dobro małżeństw
W piątek 27 maja rozpoczęliśmy obchody VIII rocznicy beatyfikacji bł. s. Marty Wieckiej. Mszę Św. w kościele pw. Św. Marcina w Starej Kiszewie sprawował Ks. Kanonik Ireneusz Smagliński – Dyrektor Radia Głos. W pierwszym dniu obchodów przez wstawiennictwo bł. s. Marty modliliśmy się za małżeństwa i rodziny, które podczas Mszy Św. odnowiły swoje przyrzeczenia złożone podczas ślubów. Podczas Mszy Św. wszystkie pary otrzymały również medaliki te, które s. Marta wysłała swojej siostrze, a na zakończenie udzielono małżonkom specjalnego indywidualnego błogosławieństwa.

Copyright by d4u.pl All rights reserved. Kodowanie do Joomla - Amadeuss