1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Aktualności

Gminny i Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Gminny Turniej KGW

Na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Skarszewach Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Skarszewy wa...lczyły o miano najlepszego koła. Nagrodę Grand Prix - Puchar ufundowany przez Burmistrza Skarszew Jacka Pauli, otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Nowego Wieca, które już 12 marca Gminę Skarszewy zaprezentuje na Turnieju Powiatowym w Jabłowie.

Na wszystkich uczestników VI edycji Gminnego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich czekało dużo emocji, świetnej zabawy z uśmiechem na twarzy. Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Bolesławowa, Koźmina oraz Nowego Wieca zaprezentowały tablicę pt. „ Z tego powodu rozpiera nas duma” oraz sukienkę z papieru gazetowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również występy kabaretowe, gdzie Koła Gospodyń Wiejskich musiały przedstawić inscenizację pt. „Przez dziurkę od klucza” oraz zaśpiewać piosenki. Nie zabrakło również występów „Tańca z naszego regionu”.

Oprócz tego wystąpiły „Tęczowe Iskierki” z PSP w Skarszewach, a swoim talentem wokalno-instrumentalnym zachwycił Michał Olejnik.

Natomiast przygotowane przez Panie pierogi urzekły podniebienia komisji konkursowej, w której w skład wchodzili: Barbara Dietrich z Pomorskiego Ośrodka Doractwa Rolniczego w Gdańsku, Anna Friedrich Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skarszewach, Piotr Hałuszczak przedstawiciel Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych, Wiceburmistrz Skarszew Marcin Byczkowski oraz Zbigniew Möller – członek zespołu „Kociewie Retro” działającego przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.

W turnieju uczestniczyli Mieszkańcy Skarszew, dzieci oraz młodzież. Do kibicowania przyłączyli się także samorządowcy oraz zaproszeni goście. Pojawili się m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Starogardzkiego Wiesław Brzoskowski, Radny Powiatu Starogardzkiego Dariusz Nagórski, Kierownik Biura Powiatowego Ośrodka Doractwa Rolniczego w Starogardzie Gdańskim Renata Borzeszkowska. W imprezie uczestniczył także Burmistrz Skarszew Jacek Pauli, Przewodniczący Rady Miejskiej w Skarszewach Józef Kamiński, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Skarszewach Astrida Kranicka, Radni Rady Miejskiej w Skarszewach: Alfred Portee, Andrzej Prabucki oraz Franciszek Armatowski. Kole Gospodyń Wiejskich Nowy Wiec kibicował także Sołtys Arkadiusz Karasek.

Natomiast o pyszny poczęstunek zadbały Panie z KGW Bączek.

zródło: GOKiBP Skarszewy

Powiatowy Turniej KGW 

12 marca nasze Koło wzięło udział w XII Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich powiatu starogardzkiego, który odbył się tradycyjnie w Jabłowie. Laureatem Grand Prix zostało KGW Bobowo. Nasze Koło zostało wyróżnione za najlepszą piosenkę kabaretową z inscenizacją.

Galeria Gmina

Galeria Powiat

Copyright by d4u.pl All rights reserved. Kodowanie do Joomla - Amadeuss